ЩО?
п’єсі Борхерта «За дверима»
ДЕ?
Вінниця, театрі ім. М. Садовського
КОЛИ?
7 -8 квітня, о 18.00
Власний досвід автора та переживання людини, яка повертається з війни у п’єсі Борхерта «За дверима». Фінал співзвучний з новим архетипом українського героя і трансформований через переосмислення режисера Олександра Ковшуна. Прем’єра у Вінниці 7 та 8 квітня.
За словами Олександра Ковшуна, через цю п’єсу він відображає момент народження українського Героя.
«Це історія людини, яка повертається з війни, – розповідає режисер. – Нас це все ще очікує. Як люди будуть повертатися… Фантомні болі, як будуть у них проявлятись. Якраз у цій п’єсі і є оцей самий момент важкого повернення в мирне життя. Я поміняв для себе фінал, тому що у нас, на сьогодні, народжується новий архетип нашого воїна, нашого переможця, нашої сильної людини, нашої української нації і України. Як держави що може заявляти себе проти таких монстрів, як росія».
Вистава Олександра Ковшуна «За дверима», створена в сучасній та лаконічній театральній естетиці, не тільки слідом за автором осмислює війну як найбільший абсурд в житті людства, але й вже сьогодні намагається вдивлятися в обличчя нового національного героя – людини після війни.
Головного героя — солдата Бекмана — у виставі «За дверима» грає талановитий Михайло Крисов.
Позитивне альтер его головного героя — Іншого — грає Андрій Побережний.
Жіночий персонаж, який так і називається Вона, втілюють одразу кілька акторок: Вікторія Немченко, Оксана Бандура і заслужена артистка України Жанна Андрусишена.
Народну артистку України Таїсу Славінську побачимо у ролі Ріки Ельби і Фрау Хламер, народного артиста України Анатолія Вольського — у ролі Полковника і Смерті, а народного артиста України Валерія Прусса — у ролі Бога, у якого ніхто не вірить.
Квитки на виставу можна придбати на сайті театру та у касі театру.
Про режисера
Олександр Ковшун – відомий український режисер, чиї постановки неодноразово здобували перемоги на престижних міжнародних театральних фестивалях. На його рахунку участь у 33 фестивалях у 10 країнах світу!
З початку повномасштабного вторгнення рф проти України і постійні обстріли Харкова режисер з частиною трупи легендарного Харківського театру «Березіль» переїхав у Вінницю.
У 2022 році Олександр Ковшун разом із колегами з Вінницького театру ім. Садовського вразив вінничан, а потім – і міжнародну театральну публіку драмою «Хлібне перемир’я» на міжнародному фестивалі українського театру «Схід — Захід» у польському Кракові, а восени – в Іраку його новаторська вистава «Калігула» за Альбером Камю виборола Гран-прі на III Багдадському міжнародному театральному фестивалі, а також Гран-прі на Ербільському міжнародному театральному фестивалі.
Як багаторічний партнер Гете-інституту, Олександр Ковшун наприкінці 2022 року отримав стипендію, яку без роздумів вирішив використати на нову постановку – виставу «За дверима», прем’єра якої вразить усіх 7-8 квітня у театрі ім. Садовського.
Розлоге інтерв’ю з режисером Олександром Ковшуном в межах серії «Українська культура під час війни» дивіться на нашому сайті за кілька днів.