Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Презентація авторського проекту художника Олександра Никитюка «Війна і мир» (Фото, Відео)

Презентація авторського проекту художника Олександра Никитюка «Війна і мир» (Фото, Відео)


9 червня в «Галерея ХХІ» художник Олександр Нікітюк презентував  авторський експозиційний проект — «War & Peace».

На відкритті експозиції проекту митець занурив публіку у відчуття. Червона фарба на білому тлі, в зображенні будинків і людей, в розірваному малюнку і сам митець, чи то філософ обличчям якого ллється червона фарба.

“В часи коли триває повномасштабна війна майже кожен з нас задавався питанням: «Як це стало можливим в ХХІ сторіччі? Невже людство й дотепер не дозріло до можливості мирного співіснування?»

Але озираючись в історію, розуміємо, що історія людства є історією війн та насильства. Війни були притаманні для усіх людських цивілізацій і усіх форм економічних стосунків, що існували та існують на землі. За підрахунками дослідників Weslean College (Веслін коледжу), починаючи з 3600 року до нашої ери у світі відбулося приблизно 14600 воєн, в результаті яких загинуло понад 3 мільярди осіб. Паралельно мілітарній історії відбувалась поступова еволюція гуманітарної філософської думки.

Проблеми війни і миру завжди хвилювали багатьох мислителів усіх часів і народів. Але жодна прогресивна гуманітарна концепція, на жаль, не завадила виникненню нових війн в сьогоденні. Війн, хоч технічно і технологічно модернізованих, але по суті таких самих примітивних, дикунських як в давнину. “

Проєкт є особистою реакцією автора на війну в Україні та її наслідки, що людство допустило в сьогоденні.

В рамках презентації проєкт художник представив перформанс «Війна і мир» в якому підкреслив вічне тяжіння людства до цивілізаційного гуманітарного розвитку, але не зважаючи на це, паралельно також і вічне його потрапляння в ситуацію виникнення військових конфліктів, що несуть безліч горя, нелюдських вчинків та руйнацій. Спробував мовою мистецької дії артикулювати питання про гіпотетичну можливість чи неможливість впливу філософської думки та досвіду на схильність людства до війн. Чи може кожний з нас вливати на те, щоб цього більше ніколи не сталось?

Проєкт створено за підтримки Митці в зоні Ризику (ARC), проєкту ПЕН Америка Connection (ARC), a project of PEN America

Поділитися цим: